Informacje

Trzecie wydanie - Ceperski przewodnik po Tatrach polskich i słowackich

2018-07-04 15:30:00 Jakub Chojak

Do wyboru jest mnóstwo ciekawych pozycji wśród przewodników. Jednak “Ceperski” jest tytułem wyjątkowym. Zapraszamy do przeczytania tekstu, który tylko utwierdzi Cię w tym przekonaniu.

Najlepszy przewodnik w Twoich rękach

By sprawnie poruszać się po Tatrach musisz zaopatrzyć się w odpowiedni przewodnik. Dlatego Mieczysław Tarczyński stworzył swój „Ceperski przewodnik po Tatrach polskich i słowackich”. Wydanie już trzecie jest poręczne, lekkie i ma wstążeczkę – dzięki której nie trzeba wkoło kartkować książki. Dostępne jest na: http://przewodnik-po-gorach.pl/

Przewaga nad innymi przewodnikami po Tatrach

Dlaczego właśnie zdecydować się na ten tytuł? Odpowiedź jest prosta. Wszystkie opisane szlaki autor pokonał na własnych nogach, przez co mamy informacje z pierwszej ręki. Dlatego np. możemy znaleźć sprostowania co do długości przemarszu zamieszonego na słupie informacyjnym, czy interesujące, wcześniej nie odnotowane elementy trasy. Smaczku dodaje również możliwość wpisania daty pierwszego wejścia na górę, przez co w atrakcyjny sposób jesteśmy w stanie „kolekcjonować” wszystkie szczyty. Przydatny jest również schemat trasy i wysokości, dzięki czemu wiemy, jaka może być trudność podejścia. To jest ważne w trakcie przygotowań, możemy lepiej się zaopatrzyć i przygotować.

Co ciekawego oferuje ceperski przewodnik po górach?

Oprócz wspomnianych wcześniej tras możemy również zdobyć mnóstwo informacji ważnych dla turysty. Wypisane zostały jeziora, schroniska i jaskinie. Autor wypisał dodatkowo mnóstwo ciekawostek o samych górach. Dzięki Tarczyńskiemu z łatwością spakujemy plecak, zrozumiemy zjawiska pogodowe. Ciekawe opisy fauny i flory zrobią z nas świadomego Cepra. Wędrówki umilą nam różne anegdotki opowiadane przez napotkanych ludzi. 
Smaczku dodaje również spis miejsc polecanych przez autora. Polegając na wieloletnim doświadczeniu trafimy w zupełnie wątkowe, piękne miejsca. Jeżeli jeszcze nie pokochaliście gór, to już niedługo tak się stanie!

Wersje Ceperskiego

Oprócz tradycyjnej wersji, możemy również zakupić e – booka, który z łatwością będzie obsługiwany przez większość urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach możemy wybrać, między tradycyjnymi przewodnikami a tymi, dostępnymi np. w smartphonach. Z drugiej strony, dla wygody przecież można mieć równie dobrze obie wersje. 
Sława polskich i słowackich Tatr sięga daleko. Na rynku wydawniczym brakowało tytułu, który by pomógł w odkrywaniu naszych pięknych gór obcokrajowcom. Przetłumaczona wersja – „A Ceper’s Guide to the Tatra Mountains in Poland and Slovakia” Która w równie przystępny sposób, znany z oryginału, przeprowadzi turystów przez najpiękniejsze miejsca w Tatrach.

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ