Co ciekawego się szykuje?

PODHALE JUŻ CZEKA NA TOUR DE POLOGNE

2012-07-03 09:00:00 Jakub Chojak

W środę 27 czerwca w Zakopanem i Bukovina Terma Hotel Spa odbyło się podpisanie umowy oraz konferencja dotycząca organizacji piątego i szóstego etapu 69. Tour de Pologne UCIWorld Tour, które odbędą się na Podhalu.

Zakopanem podpisy pod umową złożyli Burmistrz Miasta Zakopane – Mariusz Koperski i Czesław Lang – Dyrektor Generalny Wyścigu. Piąty etap prowadzić będzie z Rabki Zdrój do Zakopanego. Trasa liczy 163,1 kilometra, a znalazły się na niej dwie premie Lotne FIAT w Nowym Targu i Cyrhli oraz aż sześć górskich premii.

- To będzie piękny etap. Wystartujemy w Rabce Zdrój i będziemy zmierzać do Zakopanego. Przygotowaliśmy dwie rundy po blisko 40 kilometrów, które na pewno nie będą łatwe. Cieszę się, że miasto tak poważnie podchodzi do organizacji tego wydarzenia i praktycznie już jutro moglibyśmy wystartować, gdyż wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Jestem pewny, że do stolicy polskiego narciarstwa, ściągną setki, jak nie tysiące miłośników roweru. Będzie to piękny kolarski weekend, gdyż oprócz Tour de Pologne rozegramy w Zakopanem wyścig dla dzieci – Nutella Mini Tour de Pologne, a dzień później – w niedzielę – przeniesiemy się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie odbędzie się Tour de Pologne Amatorów – powiedział Czesław Lang.

W Bukovina Terma Hotel SPA odbyła się konferencja poświęcona dwóm wielkim wydarzeniom. Szósty etap Tour de Pologne wystartuje i kończyć się będzie właśnie w Bukowinie. Jest to królewski etap, gdyż na trasie znajdzie się mnóstwo podjazdów, które mogą zadecydować o losie wyścigu.

- Postanowiliśmy lekko zmodyfikować rundę wokół Bukowiny Tatrzańskiej i uczynić ją jeszcze cięższą i selektywną. Pięciokrotnie przejedziemy przez takie podjazdy jak Ząb czy słynną „ścianę płaczu" Gliczarów. Kibice na mecie będą mogli wielokrotnie oglądać kolarzy. Co najważniejsze, każdy będzie mógł się zmierzyć z tymi podjazdami podczas wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Na dziś mamy ponad 700 zgłoszonych osób. Zainteresowanie kolarstwem widać w samej Bukowinie, gdyż przyjeżdżając tutaj mijałem wielu ludzi na rowerach szosowych – dodał Dyrektor Generalny 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

W weekend 14-15 lipca, Podhale będzie tętnić kolarskim życiem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu.

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ