Już w przyszłe wakacje cudowny park miejski

2012-07-03 08:30:00 Jakub Chojak

Trwa realizacja inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem w celu dostosowania do potrzeb mieszkańców i wymogów ruchu turystycznego"

Latem przyszłego roku mieszkańców Zakopanego i turystów powita nowy, wielofunkcyjny Park Miejski, który stanie się miejscem rodzinnego wypoczynku.

Jak pisze w swoim liście Janusz Majcher Burmistrz Zakopanego – Nowy Park daje Nowe Możliwości.

Poniżej prezentujemy Państwu list Burmistrza w całości:

Rozpoczęliśmy realizację inwestycji „Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem w celu dostosowania do potrzeb mieszkańców i wymogów ruchu turystycznego". Już latem przyszłego roku mieszkańców i turystów powita nowy, wielofunkcyjny Park Miejski, który stanie się miejscem rodzinnego wypoczynku.

W odmienionym parku znajdzie się mnóstwo miejsc do spędzania wolnych chwil. Rodziny z małymi dziećmi będą mogły spędzić czas na placu zabaw. Młodzież będzie mogła realizować swoje sportowe pasje, korzystając z bowl skateparku, boiska do koszykówki i kortów tenisowych. Piękne alejki spacerowe z ławeczkami będą dla wszystkich znakomitym miejscem do odpoczynku. Miejscem spotkań oraz areną wielu wydarzeń kulturalnych będzie amfiteatr. Przestrzeń odmienionego parku wzbogaci się też o miejsce wystaw plenerowych.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie również Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka", które znakomicie wpisze się w nowo powstałą przestrzeń miejską. W parku zasadzimy wspólnie 40 drzew, które zgodnie z planem zagospodarowania zieleni, będą swoistą naturalną enklawą i osłoną dla osób spędzających w nim czas. W Parku będzie w sumie ponad 400 krzewów i drzew. W ramach promocji ekologii kolejne 182 drzewa zasadzimy razem w Zakopanem. To będzie specjalne wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszam!

Alejki parkowe uzyskają swoją nazwę. Zorganizujemy konkurs dla dzieci i młodzieży, w którym to właśnie młodzi zakopiańczycy wybiorą jak nazwane zostaną poszczególne sektory nowego Parku Miejskiego. Inwestycja kosztować będzie 15 milionów zł, przy czym znaczna jej część pochodzi z funduszy unijnych pozyskanych przez Urząd Miasta Zakopane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.Projekt rewitalizacji rozszerzony został o całą przestrzeń dookoła Parku Miejskiego i Placu Niepodległości. Oznacza to, że bardzo duży obszar Zakopanego uzyska nowy wygląd oraz wzbogaci się o wiele atrakcji dla mieszkańców Zakopanego i turystów.

To wydarzenie i inwestycja bez precedensu! Planowanym terminem zakończenia inwestycji jest lato 2013 roku.

Przedstawiamy już dzisiaj koncepcję nowego Parku Miejskiego zwracając się jednocześnie z prośbą o wyrozumiałość podczas trwających prac inwestycyjnych i przepraszając za utrudnienia z tym związane. Już niebawem przedstawimy program „Rodzinne Wakacje w Zakopanem", w którym zaprezentujemy wszelkie atrakcje i możliwości spędzenia wolnego czasu w naszym mieście.

Najbliższe wakacje zapowiadają się znakomicie, a następne powitamy już w nowym zakopiańskim Parku Miejskim.

I Nagrodę w konkursie na wykonanie koncepcji urbanistycznej i architektoniczno-przestrzennej Rewitalizacji Parku Miejskiego i Przebudowy Placu Niepodległości w Zakopanem otrzymała praca przygotowana przez tarnowską pracownię Maya Studio.

Janusz Majcher

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ